Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Sports

Sports

(683 products)
  • Carbohydrates
  • Creatine
  • Pre-Workout
  • Protein Powders
  • Weight Gainers
  • Fat Burners
  • Regeneration
  • Testosterone Boosters
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • Invex Remedies Zn+Mn+Cr - 150 ml Invex Remedies Zn+Mn+Cr - 150 ml
    Sold out

    Invex Remedies

    Invex Remedies Zn+Mn+Cr - 150 ml

    No reviews
    Regular price €11.79
    Unit price€7.86 /100ml
    View details
  • Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Salty Caramel - 500 g Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Salty Caramel - 500 g Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Salty Caramel - 500 g

    Solve Labs

    Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Salty Caramel - 500 g

    1 review
    Regular price €22.49
    Unit price€44.98 /kg
    View details
  • PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Triple Chocolate - 2720 g
    Sold out

    PVL

    PVL Mutant Mass Extreme 2500 Gainer, Triple Chocolate - 2720 g

    No reviews
    Regular price €28.79
    Unit price€10.58 /kg
    View details
  • Olimp Gain Bolic 6000, Vanilla - 1000 g

    Olimp

    Olimp Gain Bolic 6000, Vanilla - 1000 g

    No reviews
    Regular price €16.09
    Unit price€16.09 /kg
    View details
  • Powerbar PowerGel Original, Vanilla - 41 g

    PowerBar

    Powerbar PowerGel Original, Vanilla - 41 g

    No reviews
    Regular price €2.39
    Unit price€0.58 /10g
    View details
  • Universal Nutrition Animal Pack, Orange - 342 g Universal Nutrition Animal Pack, Orange - 342 g Universal Nutrition Animal Pack, Orange - 342 g
    Sold out

    Universal Nutrition

    Universal Nutrition Animal Pack, Orange - 342 g

    1 review
    Regular price €61.39
    Unit price€179.50 /kg
    View details
  • BioTech USA Vegan Protein, Vanilla Cake Flavoured - 2000 g

    BioTech USA

    BioTech USA Vegan Protein, Vanilla Cake Flavoured - 2000 g

    2 reviews
    Regular price €74.90
    Unit price€37.45 /kg
    View details
  • Olimp Carbonox, Pineapple Flavour - 1000 g Olimp Carbonox, Pineapple Flavour - 1000 g Olimp Carbonox, Pineapple Flavour - 1000 g

    Olimp

    Olimp Carbonox, Pineapple Flavour - 1000 g

    No reviews
    Regular price €12.59
    Unit price€12.59 /kg
    View details
  • BioTech USA Beef Protein, Chocolate-Coconut Flavoured - 500 g
    20% off

    BioTech USA

    BioTech USA Beef Protein, Chocolate-Coconut Flavoured - 500 g

    No reviews
    Sale price €23.92 Regular price €29.90
    Unit price€47.84 /kg
    View details
  • Activlab Creatine Monohydrate, Unflavoured - 500 g

    Activlab

    Activlab Creatine Monohydrate, Unflavoured - 500 g

    No reviews
    Regular price €12.19
    Unit price€24.38 /kg
    View details
  • M&M's Hi-Protein Bar, Chocolate, Caramel & M&M's - 51 g M&M's Hi-Protein Bar, Chocolate, Caramel & M&M's - 51 g
    30% off

    Mars

    M&M's Hi-Protein Bar, Chocolate, Caramel & M&M's - 51 g

    No reviews
    Sale price €2.51 Regular price €3.59
    Unit price€4.92 /100g
    View details
  • Protego Electrolytes Sport, Raspberry-Grape - 20 Tablets

    Salvum

    Protego Electrolytes Sport, Raspberry-Grape - 20 Tablets

    No reviews
    Regular price €3.39
    Unit price€0.17 each
    View details
  • Nutrend Qwizz Protein Bar, Cream Cake - 60 g Nutrend Qwizz Protein Bar, Cream Cake - 60 g

    Nutrend

    Nutrend Qwizz Protein Bar, Cream Cake - 60 g

    No reviews
    Regular price €1.79
    Unit price€2.98 /100g
    View details
  • Isostar Energy Jelly with Caffeine, Apricot - 100 g

    Isostar

    Isostar Energy Jelly with Caffeine, Apricot - 100 g

    1 review
    Regular price €6.19
    Unit price€61.90 /kg
    View details
  • Olimp Fire Start Energy Gel + BCAA Stick, Tropical Fruits - 36 g

    Olimp

    Olimp Fire Start Energy Gel + BCAA Stick, Tropical Fruits - 36 g

    1 review
    Regular price €1.99
    Unit price€5.53 /100g
    View details
  • Nutrend Creatine Compressed - 120 Capsules
    Sold out

    Nutrend

    Nutrend Creatine Compressed - 120 Capsules

    No reviews
    Regular price €16.09
    Unit price€0.13 each
    View details
  • Olimp Whey Protein Complex 100%, Strawberry - 700 g

    Olimp

    Olimp Whey Protein Complex 100%, Strawberry - 700 g

    No reviews
    Regular price €31.69
    Unit price€45.27 /kg
    View details
  • Nanga L-Carnosine 500 mg - 100 Capsules

    Nanga

    Nanga L-Carnosine 500 mg - 100 Capsules

    No reviews
    Regular price €34.59
    Unit price€0.35 each
    View details
  • SIS Beta-Fuel + Nootropics Energy Gel, Apple - 60 ml x 10 pieces SIS Beta-Fuel + Nootropics Energy Gel, Apple - 60 ml x 10 pieces

    SIS (Science In Sport)

    SIS Beta-Fuel + Nootropics Energy Gel, Apple - 60 ml x 10 pieces

    No reviews
    Regular price €25.59
    Unit price€853.00 /L
    View details
  • Aura Herbals Colladrop® Sport, Marine Collagen 5 000 mg - 30 Sachets Aura Herbals Colladrop® Sport, Marine Collagen 5 000 mg - 30 Sachets Aura Herbals Colladrop® Sport, Marine Collagen 5 000 mg - 30 Sachets

    Aura Herbals

    Aura Herbals Colladrop® Sport, Marine Collagen 5 000 mg - 30 Sachets

    No reviews
    Regular price €31.69
    Unit price€1.06 each
    View details
  • Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Vanilla - 500 g
    Sold out

    Solve Labs

    Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Vanilla - 500 g

    No reviews
    Regular price €22.49
    Unit price€44.98 /kg
    View details
  • Nutrend Unisport Hypotonic Drink, Lemon - 500 ml

    Nutrend

    Nutrend Unisport Hypotonic Drink, Lemon - 500 ml

    No reviews
    Regular price €8.49
    Unit price€16.98 /L
    View details
  • Powerbar PowerGel Original, Green Apple - 41 g
    Sold out

    PowerBar

    Powerbar PowerGel Original, Green Apple - 41 g

    No reviews
    Regular price €1.99
    Unit price€0.49 /10g
    View details
  • PowerBar PowerGel Hydro, Cherry - 67 ml PowerBar PowerGel Hydro, Cherry - 67 ml

    PowerBar

    PowerBar PowerGel Hydro, Cherry - 67 ml

    1 review
    Regular price €2.79
    Unit price€4.16 /100ml
    View details
  • Previous
  • Page 18 / 29
  • 1
  • …
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • …
  • 29
  • Next

Sports & Fitness Supplements for Peak Performance

Elevate your athletic performance with Medpak's comprehensive range of sports and fitness supplements. Whether you're a professional athlete or a fitness enthusiast, our carefully selected products are designed to support your body's increased demands during intense physical activities.

Regular exercise and rigorous training push our bodies to their limits. While movement is essential for overall health, high-intensity workouts that challenge muscles, joints, and endurance require specialized nutritional support. Our sports and fitness supplements go beyond basic vitamins and minerals, offering targeted ingredients to enhance performance, speed up recovery, and maintain optimal joint health.

Essential Supplements for Athletes

A well-rounded athletic diet should be rich in antioxidants to combat exercise-induced free radicals. Our selection includes potent antioxidants like vitamins C, A, and E, which not only support overall bodily functions but also contribute to healthy, glowing skin. For those engaging in strenuous activities that increase stress hormone levels, we offer natural herbal supplements that boost energy and stamina during workouts, such as Ashwagandha (Indian ginseng).

Tailored Products for Strength and Endurance Athletes

Strength training and endurance sports place unique demands on the body. That's why we provide a wide range of protein, carbohydrate, and amino acid supplements to support intense training regimens. Our protein powders serve as the foundation for muscle growth and repair, easily mixable with water or your favorite shake. For endurance athletes, our carbohydrate supplements offer a blend of fast and slow-absorbing carbs to fuel prolonged performance.

Amino acids, particularly creatine, play a crucial role in building muscle mass and enhancing muscle strength and endurance. These supplements are essential for athletes looking to maximize their training results and achieve their fitness goals.

Comprehensive Support for Athletic Success

Supplementing your fitness routine with our sports nutrition products is an effective way to meet your body's increased nutritional and energy requirements. Many of our supplements offer multifaceted benefits, supporting not only muscle growth but also aiding in fat loss and overall body composition improvements.

At Medpak, we're committed to providing high-quality sports and fitness supplements that cater to the diverse needs of athletes and fitness enthusiasts. Explore our range today and take your performance to the next level!

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@meidpak.com

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart